Menu
Your Cart

Blog RSS Yayını

18 Jul Geyik Boynuzu'nun Bıçak Üretimindeki Önemi!
naimbicakci 0 114
Geyik boynuzu sert ve güçlü bir yapıya sahip olup suya ve başka benzeri etkenlere karşı dayanıklıdır. Boynuz birkaç cins dışında sadece erkek geyikler..
17 Jul Bıçak Seçimi Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler?
naimbicakci 0 2
İyi Bıçak Seçimi Nasıl Yapılır?    İyi bir bıçak seçiminde dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Bıçağın; büyüklüğü, tipi, şekli, kabzası, et ..
17 Jul Bıçak Yapımında Çeliğin Şekillendirilmesi Merak Edenler
naimbicakci 0 89
Bıçak Yapımında Çeliğin Şekillendirilmesi Çelik; demir ve karbonun birleşiminden oluşur. Tüm çeliklerin içinde mangan, silisyum, fosfor ve kükürt gibi..
17 Jul Mutfak Bıçakları Hakkında Bilinmesi Gerekenler
naimbicakci 0 92
Mutfak Bıçaklarıİyi bir aşçının en iyi malzemelerinden de önemli şey şüphesiz mutfağındaki bıçaklardır. Tabi ki elinin lezzetine laf etmiyoruz lakin e..
17 Jul Körelmiş bıçaklar nasıl keskinleştirilir? Bıçak bileme yöntemleri
naimbicakci 0
Mutfakta en çok kullanılan el aletlerinden birisi bıçaktır. Bıçaklar kullanıldıkça körelmeye başlar ve ilk günkü keskinliğini yitirir.Körelmiş bıçakla..
15 Jul Mutfağınız İçin Kaliteli Bıçak Nasıl Seçilir?
naimbicakci 0
Mutfağınız İçin Kaliteli Bıçak Nasıl Seçilir?Bıçaklar mutfaklarımızın vazgeçilmez aksesuarıdır. Çoğu zaman gözümüze güzel gelen bıçak yemeklerimize le..
15 Jul Profesyonel Bıçak Seçimi Hakkında Bilinmesi Gerkenler
naimbicakci 0 136
PROFESYONEL KULLANIMLAR İÇİN BIÇAKBıçaklar hayatımızın geniş bir alanında kullandığımız el aletleridir. Bıçaklar ilk akla geldiği üzere günlük kullanı..
15 Jul Bıçağın kısımları Nelerdir ?
naimbicakci 0
Bıçağın kısımları Nelerdir ?NamluNamlu, bıçak ve kılıçların en temel ve kesme işlevine sahip olan kısmıdır. Namlu çoğunlukla çelikten yapılmaktadır.Na..
15 Jul Bıçağın Sürekli Keskin Olması
naimbicakci 0 97
Bıçağın Sürekli Keskin OlmasıBıçağın keskin olması çok önemlidir. Çünkü keskin bıçak kullanırken daha az kuvvet harcarsınız. Az kuvvet harcarken karşı..
15 Jul Bıçak Modelleri İnsanlığa Yararlı Bir Buluş mu Merak Edenler
naimbicakci 0 130
Bıçak Modelleri İnsanlığa Yararlı Bir Buluş mu?İnsanoğlu en eski çağlardan beri avlayıcılık yapmıştır. Avını avlamak için bir kenarı keskin olan silah..
15 Jul Doğru bıçak kullanmanın üç şartı nedir ?
naimbicakci 0
Doğru bıçak kullanmanın üç şartı nedir ?Doğru bıçak kullanmada üç önemli nokta vardır. Bıçağı nasıl tuttuğunuz, nasıl gördüğünüz ve keseceğiniz ürünü ..
15 Jul Bıçak nasıl bilenir ?
naimbicakci 0
Bıçak nasıl bilenir ?Yıllardır kullandığınız, tutuşunu rahat bulduğunuz bir bıçağınız varsa fakat bu bıçak sebze, meyve, et gibi besinleri birdenbire ..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 12 (1 Sayfa)